HAKKINDA

 

OTTAN Studio farklı disiplinlerden küçük bir ekibin oluşturduğu hayal eden, denemeler yapan, araştıran ve sonucunda inşa eden bir tasarım stüdyosu, inovasyon merkezi, geri dönüşüm ve üretim atölyesidir.

Tek bir ağaca bile zarar vermeden renkli, keyifli ve sürdürülebilir mobilyalar, aksesuarlar ve aydınlatma elemanlarının tasarımı ve üretimi için çalışır. Üretilen bütün ürünler ‘OTTAN’ malzemelerinden (en az %50’ si bitkisel atıklardan oluşan renkli kompozit malzemeler) imal edilir. Bütün malzemeler ve ürünler, şu an tamamen el işçiliği ile üretilmekle beraber endüstriyel üretime uygun olarak tasarlanır.

Dönüştürülen 45 çeşit besin atığı ve bitkisel atık arasında portakal kabuğu, enginar yaprakları, tarihi geçmiş mercimek, biçilmiş çim, ay çekirdeği kabukları, sararmış sonbahar yaprakları ve domates posası gibi malzemeler bulunur. Bugüne kadar bu malzemelerin dokuları ve renkleri korunarak 100’den fazla örnek üretildi. Şimdiye kadar tasarlanan ürünler arasında aydınlatma elemanları, sehpalar, tepsiler, bardak altlıkları ve sandalyeler gibi çeşitli eşyalar mevcut.